KPSS Başvuruları İçin Son Gün! ÖSYM 2018 KPSS Başvuru nasıl ve nereden yapılır?

Bugün KPSS başvuruları için son gün, başvuran adaylar sınav ücretlerini 22 Mayıs 2018 tarihine kadar yatırabilecekler.  İşte 2018 KPSS ile ilgili detaylar…

0

Her içerikten haberdar olmak için abone olun

Yüzbinlerce memur adayının heyecanla beklediği KPSS sınavı 22 Temmuz tarihinde yapılacak. Pek başvuru nasıl yapılacak ve sınav ücreti ne kadar?. ÖSYM’nin yaptığı açıklama ile bu sorulara cevap bulundu.

KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar?

KPSS sınavı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştiriliyor. ÖSYM‘nin sitesinde yaptığı açıklamaya göre  22 Temmuz, 28 Temmuz ve 29 Temmuz yapılacak sınavların ücretleri bu sene 60 Türk Lirası olarak belirtildi.

KPSS Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak?

Bu sene 60 Lira olarak belirlenen sınav ücretini, sınava girecek olan adaylar ÖSYM tarafından belirtilen T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası bankalarına ödemelerini gerçekleştirebilirler.

KPSS Ne Zaman?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz’da yapılacak. Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.
KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos’ta yapılacak. Sınav sonuçları 31 Ağustos’ta açıklanacak.

Önemli!

15 dakika kuralı: Bu sene uygulanan ve tartışılan 15 dakika kuralını 2018 yılında uygulanmayacaktır.

Açık uçlu ve kısa cevaplı sorular: Bu sene de açık uçlu ve kısa cevaplı sorular sınavlarda sorulacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.