LGS Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

0

Her içerikten haberdar olmak için abone olun

Milyonlarca lise adayının girdiği sınavın ilk oturumu bugün sona erdi ve şimdi öğrencilerin hepsi merakla soruların cevaplarını merakla ve büyük bir heyecanla bekliyorlar. MEB tarafından düzenlenen LGS sınavının soruları ve cevapları MEB’in resmi web sitesi üzerinden açıklanacaktır.

LGS Soruları ve Cevapları Ne Zaman?

Sınav soruları 3 Haziran Pazar günü 2. oturumunda tamamlanmasından sonra birkaç saat içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar açıklandığında öğrenciler, MEB üzerinden soruların cevaplarına erişip, sınavda gösterdikleri performansı değerlendirebilecekler.

Sistem Nasıl İşleyecek?

Resmi ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve geçici eğitim merkezlerinde(GEM) eğitimini tamamlayan öğrenciler kayıt alanı, bilgi, beceri ve yeteneklerine göre sınavlı veya sınavsız olarak liseye yerleştirilecekler.

TEOG yerine gelen LGS sistemi bu sene ilk defa uygulanıyor ve iki oturumdan oluşmaktadır. Öğrenciler bu Merkezi Sınav ile aldıkları sonuçlarla okulların belirlenen kontenjanlarına, puana ve tercihlerine göre Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yerleştirmeleri yapılacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.