YGS LYS SÜRECİNİN ZORLUKLARI

0

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Ygs Lys Sürecinin Zorlukları

Eğer bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorsanız sizi çeşitli zorluklarla dolu bir maratonun beklediğinin farkındasınızdır umarım. İster sayısal ister eşit ağırlık ister sözel isterseniz de dil alanından hazırlanıyor olun işiniz hiç de zor değil. Gerekli gereksiz birçok konudan ve bu konuların alt başlıklarından sorumlu olacaksınız.

Örneğin sizin alanınız sayısal ve ileride mühendis olmak istiyorsunuz. Buna rağmen size akademik hayatınız boyunca hiç lazım olmayacak olan biyoloji konularını görmek zorundasınız. Bir başka örnek ise eğer doktor olmak istiyorsanız siz de akademik hayatınızda hiç lazım olmayacak olan geometri dersini görmek zorundasınız. Bu yönlerden eğitim sistemimizde bir sorun olduğu aşikar fakat yıllardır bunu düzeltmek adına bir çözüm yoluna gidilmiyor.

Sizin yapabileceğiniz şey ise 1 sene veya 2 sene boyunca bu eğitim sistemine dişinizi sıkarak katlanmak. Üzerinize düşen sorumluluğu yaparsanız bunun üstesinden kalkabilirsiniz. Uykunuzu, çalışmanızı ve eğlenmenizi doğru şekilde ayarlamalı ve ne gereksiz depresyonlara girmeli ne de tıpkı bir robot gibi ders çalışmalısınız. Unutmayın bu sistem her ne kadar zor da olsa çekilmez de olsa insanlar bu sistemin içinde de başarılı olabiliyorlar. Ayrıca önünüzdeki 1 yıl veya 2 yıl sizin hayatınızın geri kalanını etkileyeceği için bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. Terazinin bir tarafında 1-2 yılınız diğer tarafında ise geri kalan hayatınız bulunmakta. Seçim sizin. Bol şans ve bol çalışmalar. Unutmayın. Başarabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.