YKS’de Açık Uçlu Sorular Çıkacak mı?

0

Her içerikten haberdar olmak için abone olun

2016 – 2017 Yılında son yapılan YGS ve LYS sınavları sonrasında Bu iki sınavın kaldırılması sonucu yerine gelen YKS sınavın’da açık uçlu sorular çıkacak mı? sorusu herkesin ağzında diyebiliriz. İşte Ayrıntılar…

YKS’nin gelemsinin ardında gözler sınava girecek adaylara çevrildi, adaylar bu yeni sistem hakkında yeni yeni bilgi edindiklerini söylerken, sınav esnasında TEOG’un kaldırılmasının ardından yeni gelen sistem gibi açık uçlu sorular çıkacakmı sorusunu kara kara düşünmeye başladı.

Yetkililerden “Şuan için açık uçlu soru sistemi mümkün değildir.” açıklaması geldi, nedeni olaraksa sistemin 1 ay içerisinde değişim gösterildiği, henüz açık uçlu soru sistemi planlanmadığı söylendi.

Bir diğer merak konusu ise seçmeli sorular devam edecek mi?

Bu soruya söylenebilecek net bir cevabımız olmasada, bize göre seçmeli sorular eski sistem usulünde devam edecek gibi görünüyor.

Ayrıca YKS sisteminde yine kendi görüşümüzü belirtirsek, sabah, öğlen yani 2 oturum olmasından ötürü açık uçlu soruların zaman israfı oluşturabileceğini düşünüyoruz kaldıki 1. ve 2. sınavın toplamda 160 Soru olduğunuda unutmayalım. Soru bakımından korkmanıza gerek yok zira YGS – LYS Sınavlarında toplam 320 soru oluyordu, bol şanslar.

YKS sistemi hakkında bilgi almak için YKS Nedir ? başlıklı konumuzdan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.